Un colt ultra’ uitat de lume

August 26, 2008

Cronica ultra’ alb-albastra: GLORIA Bistrita-Steaua 2-2

Etapa a-5-a a ligii I a programat sambata 23.08.2008 la Bistrita, de la ora 18, meciul Gloria Bistrita-Steaua Bucuresti. Lume neasteptat de putina in tribune fata de precedentele meciuri cu Steaua. Aceasta datorandu-se pretului foarte mare la bilete pus de conducerea clubului nostru. Putina lume in galeria noastra din cauza autosuspendarii ambelor brigazi (Dracula Squad, Ultras Two), pe gard nefiind afisat nici un banner de brigada.

Cu toate acestea am reusit sa ne facem auziti in unele momente deoarece peluza stelista, altadata plina, de data aceasta a numarat maxim 150-200 de persoane din care cam jumatate au cantat in marea majoritate a timpului. Am inteles ca suporterii eniti de la Bucuresti nu au mai intrat pe stadion, din cauza unor probleme cu biletele.

Un meci in general frumos cu ocazii de gol de partea ambelor echipe, insa tristete mare pe final cand Steaua a reusit sa egaleze in ultimul minut al prelungirilor.