Un colt ultra’ uitat de lume

Septembrie 2, 2008

Cronica ultra’ de la munte: FC BRASOV-CS Otopeni 2-0

FC Brasov a invins vineri, mai clar decat o arata scorul pe CS Otopeni, mai vechea noastra cunostinta din liga secunda, cu 2-0, prin golurile marcate de Surdu in minutul 42 si Hadnagy in minutul 90.
Sezonul concediilor pare sa continue la Brasov astfel ca la meci au fost prezenti 3000 de spectatori. Din pacate doar SPECTATORI. Poate ca si pentru ca preturile biletelor a fost mare, mare comparativ cu conditiile de trai si cu facilitatile pe care le ofera clubul spectatorilor care vin pe stadion, Tribuna 1, 2 si peluza – 15 RON.

Un meci la care echipa nu s-a bucurat de aportul fanilor, majoritatea multumindu-se sa priveasca partida in loc sa-si sustina favoritii.
Grupurile prezente la meci : Flank Ultra 98 la T2 si DQT si PRVNC la peluza.

Coloritul meciului a fost asigurat de cateva steaguri mici la peluza si 2 steaguri mari in dreptul celor de la Flank Ultra 98.

CS Otopeni se pare ca nu a pus la dispozitie nici un mijloc de transport pentru suporterii proprii, drept urmare in sectorul destinat oaspetilor au fost prezenti doar cei ce asigura paza in stadion.