Un colt ultra’ uitat de lume

Noiembrie 8, 2008

Spectacol in Copa Sudamericana

chivas-river-7

Dupa numai cateva zile dupa ce a pierdut la Lanus, pe argentinienii de la River Plate i-a asteptat o noua deplasare, de data asta in Mexic. Era returul din sferturile de finala ale Copa Sudamericana, meciul retur, dupa ce pierdusera acasa cu 2-1 in fata mexicanilor de la Club Deportivo Guadalajara, echipa denumita usual in America de Sud ca Las Chivas sau simplu Chivas (supranumele – The Goats).

Suporterii argentinieni si-au urmat echipa pe Estadio Jalisco, sperand la o intoarcere a rezultatului, si in minutul 20, River conducea cu 2-0. Dar gazdele au reusit in repriza secunda sa egaleze si sa se califice in semifinale, fapt care a produs o imensa bucurie fanilor mexicani. Torte, fumigene, steaguri si multe, multe cantece in ambele galerii.

Videourile Vodpod nu mai sunt disponibile.